Google Adwords Dönüşüm Takibi

Bu makaleyi paylaşın!

Google AdWords reklamlarını kullanarak, firmanızı en hızlı ve de en etkin şekilde tanıtabilir ve geri dönüşleri de en kısa sürede elde edebilirsiniz. Google Adwords Dönüşüm takibi ile yayınlanan reklamları tıklayan müşterilerin tıkladıktan sonra ne olduğunu veya ürünü satın alıp almadıklarını takip edebilirsiniz. Bu sistem sayesinde reklamlara tıklayarak sitenize gelenlerin şirketinizi mi arayarak geldiğini ve var olan uygulamaların indirilip indirilmediği de buradan anlaşılabilmektedir. Tamamen ücretsiz olan bu kullanımla, reklamların kullanıcıları ne kadar yönlendirdiğini tespit edebilirsiniz. Google AdWords ile reklamlarınızın ne kadar etkili olduğunu, müşterilerinizin ilgisini ve bu reklamların geri dönüşlerinin nasıl oluştuğunu kolaylıkla anlayabilir ve ilerde reklamlarınızı bu doğrultuda vererek daha efektif olmasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde kullanılan anahtar kelimeler, reklamlar veya kampanyalarda hangisinin müşteriler açısından daha etkili olduğunu öğrenebilirsiniz. Daha sık tercih edilenler müşteriler açısından daha değerli sayılacağından bu şekilde yapmış olduğunuz çalışma sonrasında bilgi alarak buna göre geliştirme işlemleri yapabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz yatırımın geri dönüşünü de bu şekilde anlama imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede yapmış olduğunuz reklamlar sayesinde nasıl dönüşler aldığınızı kolayca öğrenebilirsiniz. Kampanyalarda hedeflere göre belirlenen otomatik optimize eden teklif stratejilerini de bu şekilde alarak bunlardan da yararlanabilirsiniz. Bu uygulama ile aynı şekilde kaç müşterinin bir cihaz üzerinden veya tarayıcı da reklamlarınız ile etkileşim kurup başka bir cihaz üzerinden dönüşüm gerçekleştirdiğini de görme imkanınız bulunmaktadır. Dönüşüm takibi yapmak için öncelikle AdWords hesabınız da bir dönüşüm işlemi başlatmanız gerekir. Ancak bu işlemin ardından dönüşüm işlemi başlayınca dönüşüm takibi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu hizmet sizin şirketinizin müşteri için değerli olan etkinliklerini öğrenmek amacı ile kullanabileceğiniz kullanışlı bir uygulamadır. Google Adwords Dönüşüm takibi için her dönüşüm kaynağı farklı şekilde işlem yapılmasını sağlayacağından bu durumda farklılıklar ortaya çıkabilir. Google AdWords üzerinden yapacağınız reklam veya kampanyalarda bu şekilde dönüşüm takibi seçeneği ile istediğiniz gibi işlem yaparak ne kadar etkili olup olmadığını görebilir ve bu şekilde kendinizi geliştirerek bu sayede daha olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Dönüşüm takibi yapmak için öncelikle bir dönüşüm işlemi başlatmanız gerektiğinden bu durumda ilk olarak web sitenizden veya mobil uygulama kodunuzda bir dönüşüm etiketi eklemeniz gerekir. Bu sayede Tanımlamalarınıza göre müşteri işlem yapması durumunda sistem çerezi fark ederek bu şekilde bir dönüşüm kayıt eder. Bazı dönüşüm türlerinde etikete gerek olmadan da işlem yapılabilir. Google Adwords Dönüşüm takibi için iki farklı seçenek bulunur. Bunun için dönüşümler veya dönüşüm ile sonuçlanan tıklamalar üzerinden raporlama yapılabilir. Bunum için uygulama üzerinde bulunan raporlama bölümünden seçiminizi yaparak kolayca sonuç elde edebilirsiniz. Bu şekilde daha net bilgiler almak için istediğiniz seçimi yaparak dönüşüm takibi işlemini rahatlıkla sistem üzerinden sağlayabilirsiniz

Yazıyı Paylaş
Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook veya Google Plus hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.
Scrolla
Sonraki
Başa Dön