Google Analytics Entegrasyonu

Bu makaleyi paylaşın!

Google analytics siteniz ile ilgili pek çok farklı bilgiye ulaşmanızı sağlar. Bu konuda size yardımcı olarak daha fazla bilgi almanızı ve buna göre daha gelişmiş siteler oluşturmanız konusunda etkili bir seçenektir. Bu uygulama ile ziyaretçilerin ne şekilde sitenize ulaştıklarını ve sitenizden ne gibi etkinlikleri kontrol ettiklerini öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde hangi anahtar kelime ile sitenize ulaşıldığını da öğrenmeniz için kullanabileceğiniz bir imkan sağlar. Merak ettiğiniz bütün soruların cevabını bulmanız konusunda sizlere yardımı olabilir. Siteniz hangi sıklıkta ziyaret edilmiş öğrenmek istiyorsanız bu uygulama ile istediğiniz gibi işlem yaparak sonuç alabilirsiniz. Sitenizde paylaştığınız her yeni bilgi içinde aynı şekilde ziyaretçilerin ilgisini çekip çekmediğini bu şekilde öğrenme imkanınız bulunmaktadır. Sitenizdeki sayfaların okunma oranlarını bu şekilde takip ederek daha fazla okunan yazılara ağırlık verebilirsiniz. Oluşturacağınız kodlar ile bu işlemleri kolayca yapabilir ve bu şekilde almak istediğiniz bilgileri kolayca alabilirsiniz. Google analytics entegrasyonu ile bütün bunları kesintisiz olarak takip etme fırsatı bulabilirsiniz. Bu sayede merak ettiğiniz durumlarda kolayca bilgi alarak daha hızlı sonuçlara ulaşabilir ve daha farklı düzeltmekle ile sitenizin kalitesini arttırabilirsiniz.

Google analytics entegrasyonu ile sitenizi nasıl geliştirebileceğinizi de öğrenebilir ve takip ettiğiniz bilgiler ışığında sitenizi geliştirebilirsiniz. Aynı şekilde bu sistemden indirilen dosyaları veya mail bağlantılarını takip etmek için bağlantı oluşturabilirsiniz ve bu şekilde sitenizden indirme sayısını veya tıklanma sayısını kolayca öğrenebilirsiniz. Sayfalarınızda bulunan dış bağlantıların kaç kez tıklandığını da oluşturduğunuz kodlar ile rahatça öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden Google analytics’e kayıt olmak için sizlerde başvuru yapabilir ve bu şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Web analizi çözümü olarak kullanılan bu sistemi sizlerde Google tarafından verilen hesap numarası ile kayıt işlemlerini yaptıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. E-ticaret sitesi olanlar hedef ve huni kurulumu ile de bu sistem üzerinden işlem yapabilirler. Sitenizde var olan her şey için aynı şekilde sorgulama yaparak ne oranda oluştuğunu öğrenebilir ve buna göre hareket ederek daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Siteniz için IP dışlama işlemi yapmak istiyorsanız bu durumda filtre oluşturmak için yazacağınız kodlama ile işlem yapabilirsiniz. İstediğiniz işlemleri yapmak için oluşturacağınız kodlama ile işlemleri sorunsuz bir şekilde yaparak sonuç alabilir ve istediğiniz gibi sitenizi takip ederek bilgi alabilirsiniz.

Google analytics entegrasyonu  ile sitenizi devamlı olarak takip edebilir ve bu sayede daha zengin içerikler ile geliştirme imkanı bulabilirsiniz. Entegrasyon sayesinde sitenizde oluşan bu değişimleri veya ziyaretçi oranını devamlı olarak takip etme rahatlığı ile sonuç elde edebilirsiniz. Sitenizin trafiğini kontrol etmek anacı ile bu web analizi çözümünü sizlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sitemizin trafiğini analiz etmeniz için sizlere kolay kullanımı ile hizmet verir. Bu şekilde farklı bir gözden sitenizde oluşan değişimleri takip ederek daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu web analizini kullanmak için yapmanız gereken yalnızca kayıt olmak ve ardından verilen hesap numarası ile sisteme giriş yapmanızdır. Bu şekilde talip işlemini kesintisiz olarak bağlatmış olursunuz. Bu sistem sizlere sitenizde paylaştığınız her yeni bilgi içinde aynı şekilde ziyaretçilerin ilgisini çekip çekmediğini bu şekilde öğrenme imkanınız sunmaktadır. Google analytics ile sitenize ziyaretçilerin ne şekilde ulaştıklarını ve sitenizden ne gibi etkinlikleri kontrol ettiklerini öğrenerek bu şekilde bu yönde geliştirmeler yaparak daha fazla ziyaretçi almak için çalışabilirsiniz. Oldukça kolay kullanımı sayesinde istediğiniz her site veya siteniz içinde bulunan sayfalar için bu şekilde yapabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş
Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook veya Google Plus hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.
Scrolla
Sonraki
Başa Dön