Google Analytics İpuçları

Bu makaleyi paylaşın!

Google analytics ile sitenize ziyaretçilerin ne şekilde ulaştıklarını ve sitenizden ne gibi etkinlikleri kontrol ettiklerini öğrenebilirsiniz. Bu sayede siteniz hangi sıklıkta ziyaret edilmiş öğrenmek istiyorsanız bu uygulama ile istediğiniz gibi işlem yaparak sonuç alabilirsiniz. Hangi anahtar kelime ile sitenize ulaşıldığını da öğrenmeniz için kullanabileceğiniz bir imkan sağlar. Bu tarz merak ettiğiniz bütün soruların cevabını bulmanız konusunda sizlere yardımı olabilir. Bu sayede sitenizi nasıl geliştirebileceğinizi de öğrenebilir ve takip ettiğiniz bilgiler ışığında sitenizi geliştirebilirsiniz. Google analytics kullanmak isteyenler bunun bazı ipuçları ile daha rahat işlem yapabilirler. Google analytics ipuçları için ilk olarak analytics profilinize bir filtre ekleyerek yönlendirilen bütün bağlantıları bu şekilde izleyebilirsiniz. Bunun dışında indirilen dosyaları veya mail bağlantılarını takip etmek için bağlantı oluşturabilirsiniz. Bu sayede sitenizden indirme yapılma sayısının veya tıklanma sayısını kolayca öğrenebilirsiniz.

Google analytics ipuçları ile pek çok farklı işlemi siteniz üzerinden yaparak bu şekilde siteniz ile ilgili bilgiler alarak daha da geliştirme imkanı bulabilirsiniz. Bunun için dış bağlantılarınızı kontrol edecek şekilde bir kodlama yapmanız yeterli olacaktır. Sitenizde bulunan reklamları izlemek içinde bu şekilde hazırlayacağınız kodlama ile kontrollerinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde sitenizde reklam yayınlıyorsanız kaç kez tıklandığını veya ne kadar ziyaret edildiğini bu şekilde öğrenme imkanınız bulunuyor. Google analytics siteniz için yapmak istediğiniz pek çok farklı imkanı sizlere sunar. Bu şekilde istediğiniz işlemleri yapmak için oluşturacağınız kodlama ile işlemleri sorunsuz bir şekilde yaparak sonuç alabilir ve istediğiniz gibi sitenizi takip ederek bilgi alabilirsiniz. Google uygulamaları istediğiniz işlemleri yapabilmeniz için sizlere bu şekilde kodlamalar ile kolaylık sağlar. Web sitesi sahibi olanlar yapmak istedikleri pek çok farklı işlemi bu şekilde yapmanın rahatlığını kullanabilirler.

Google analytics ipuçları yapmak istediğiniz işlemleri kolaylaştırmak amacı ile tercih edeceğiniz seçenekleri oluşturur. Sitenizi geliştirmek ve nasıl sonuçlar aldığınızı öğrenmek istediğiniz de bu şekilde Google analytics ile sorgulama yaparak bilgi alabilirsiniz. Yapmak istediğiniz işlemlere göre hazırlayacağınız kodlamalar ile sitenizi kolayca kontrol edebilirsiniz. Aynın şekilde sitenize hangi anahtar kelime ile ulaşıldığını da öğrenmeniz için kullanabileceğiniz bir imkan sağladığından bu şekilde anahtar kelime tercihlerini ve yoğunluğun hangi anahtar kelimeye verildiğini de öğrenebilirsiniz. Sitenizdeki sayfaların okunma oranlarını bu şekilde takip ederek daha fazla okunan yazılara ağırlık verebilir ve bu şekilde daha fazla ziyaretçi gelmesi için tercih edilen yazılara ağırlık verme imkanı da bularak geliştirme yapabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş
Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook veya Google Plus hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.
Scrolla
Sonraki
Başa Dön