Google Ban Kontrol

Bu makaleyi paylaşın!

İnternet üzerinden yapılan aramalarda genel olarak Google arama motoru kullanılır. Google arama motorunda aramalarda web siteleri yapılan seo çalışmaları ile daha fazla tercih edilerek bu şekilde daha üst sıralarda arama sonucunda çıkabilirler. Yaptığınız seo çalışmalarında Google tarafından onaylanmayacak veya aşırı olacak durumlar olması siteniz acısından sorunlar oluşmasına neden olabilir. Google internet üzerinden arama yapılmasının yaklaşık olarak %70’ini karşılıyor.. Google ban kontrol ile sitenizin banlanıp banlanmadığını anlayabilirsiniz. Google banlayarak sitenizi cezalandırabilecektir. Bu durumda sitenize bir süre erişim engellenebilecektir. Banlamadan kurtulmanız için buna neden olan çalışmanızı silmeli ve gerekli değişiklikleri web sitenizde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu değişiklikleri yaptığınızda Google’a bildirerek engellemeyi kaldırabilirsiniz. Bu durumda siteniz yeniden erişime açılacaktır. Google en çok kullanılan arama motoru olduğu için banlammaya en başta dikkat ederek çalışmalarınızı buna göre yürütmenizi öneririz. Ücretsiz link sayfalarından backlink almanız yani link farming de aşırıya kaçmanız ya da aşırı mail gönderimi spam olarak değerlendirileceği için Google tarafından banlanmaya neden olabilecektir.

Banlama olması durumunda siteniz bir süreliğine kullanılamaz hale getirilir. Bu şekilde yapmış olduğunuz yanlışları düzeltmeniz ile istediğiniz gibi sonuç alabilirsiniz. Google ban kontrol ile siteniz için kontrol yaparak bu şekilde Google tarafından sitenizin banlandığını öğrenebilirsiniz. Fazla seo tekniği kullanmanız ve bunların çatışması Goggle tarafından banlanma nedeni olabilecektir. Arama motorunda üst sıralara çıkma çalışmalarında çok fazla uygulama yapmamanız yerinde olacaktır. Banlama olması durumunda web sitenizi kullanamaz hale geleceğiniz için bu şekilde ban kontrol ile sorgulama yaparak sonuç alabilirsiniz. Bu şekilde ban sorunu yaşayanlar bunun için yaptıkları hataları inceleyerek sonuç alabilir ve bu şekilde düzeltmek için çalışabilirsiniz. Google web siteleri için aşırı derece de yapılan seo çalışmaları veya yanlış yapılan seo çalışmaları durumunda banlama veya daha ağır cezalar vererek düzeltilmesini sağlar. Bu durumda dikkat edilmesi ve bu durumun oluşmaması için düzeltmelerin yapılması gerekir.

Google ban kontrol ile sitenizin ban kontrolünü yaparak kolayca bilgi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yalnızca sitenizin bilgileri ile internet üzerinden kontrol yapmaktır. Bu şekilde kolayca bilgi alabilir ve buna göre çıkan sonuç ne olursa ona göre hareket edebilirsiniz. Google banlama ile Google seo çalışmaları nedeni ile olumsuzluklar olursa sizin sitenize de ban cezası verebilir ve bu şekilde geçici olarak erişim engeli koyabilir. Bu dudumu düzeltmek için yapacağınız çalışmalar ile kolayca sonuç alabilir ve istediğiniz gibi yeniden web sitenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Google yaptığınız hangi durum karşısında sitenize ceza vermiş ise bunu öğrenme imkanınız olur. Arama motoru optimizasyonunda farklı seo teknikleri kullanmanız ve bunları dikkat çekici oranda fazlalaştırmanız Google tarafından ceza almanıza neden olabilecektir. İlk aşamada uzman birinin desteğini alarak, bu uygulamaları dozajında kullanarak sitenizi üst sıralara taşıyabilir ve yeriniz sabitleyebilirsiniz.Ban kontrol yapmak isteyenler bu şekilde istedikleri zaman bilgi almak için kontrol yaparak oluşan sorunun banlama nedeni ile olup olmadığını öğrenme imkanı bulabilirler.

Yazıyı Paylaş
Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook veya Google Plus hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.
Scrolla
Sonraki
Başa Dön