Google Bandan Çıkma Yöntemleri

Bu makaleyi paylaşın!

Google internet üzerinden aramam yapılmasının yaklaşık olarak %70’ini karşılıyor. Bunlardan biri de Google tarafından sitenizin banlanmasıdır. Bunlardan biri de spam olduğundan asla spam yapmamaya çalışın. Google bandan çıkma yöntemleri ile zor da olsa bandan çıkabilirsiniz. Bunun için pek çok farklı yol üzerinden denemeler yapılabilir. Bu nedenle bu şekilde işlemler yapmama konusunda dikkatli olmalısınız.

Google bandan çıkma yöntemleri arasında ilk olarak sizin işinizi kolaylaştıracak olan web site yöneticisine kayıtlı iseniz bu sizin işinizi kolaylaştırır. Bu sayede ilk aşamada bilgi almanız için web site yöneticisine gönderilen mesajı okuyabilirsiniz. Bu mail ile neden banlandığınızı öğrenerek yaptığınız yanlışları düzeltebilir ve bu şekilde banın kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Sorun oluşturan nedenleri düzelttikten sonra düzeltme maili gönderebilir ve bu şekilde yapılacak olan incelemeler ile bandan çıkabilirsiniz. Yaptığınız ve sorun olan durumları düzeltmek için bu maile ulaşamıyorsanız bu durumda işiniz daha da zor olacaktır. Sorunu bilmeden nasıl hareket edeceğinizi bilemezsiniz. Web sitenizde yaptığınız işlemlere dikkat ederek sorunun nedenini biliyorsanız işlem yapabilirsiniz. Ama bilmiyorsanız banlanma nedenleri arasında sitenizde farklı sitelerin linklerine aşırı ağırlık vermeniz de olabilir. Bu nedenle sitenizde diğer sitelerin linklerini paylaşırken aşırıya kalmamaya dikkat edin. Bu durumda dikkat etmemeniz halinde siteniz banlanabilir.

Google bandan çıkma yöntemleri için sizin sitenizi neden banlandığının önemi vardır. Bu nedenle ilk olarak bunu öğrenmeniz gerekir. Bunu öğrenmek için ilk yapacağınız eğer kayıtlı iseniz web site yöneticisine gönderilen mesajı okumak olmalıdır. Bu şekilde Google yaptığınız hangi durum karşısında sitenize ceza vermiş ise bunu öğrenme imkanınız olur. Bu sorunu ortadan kaldırmanız halinde banlanma nedeni kalmayacağından düzeltme isteyebilir ve yapılan banlamanın kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz düzeltmeler incelenerek bu şekilde sonuç için karar verilir. Web sitenizde oluşan düzeltme karşısında bir iki gün içinde size dönüş yapılır ve bilgi verilir. Google’ın banlama işlemiyle neden olacabilecek etkilerden uzak durmak için yapacağınız işlemlere en baştan dikkat etmeli ve bu sınırı aşmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Arama motorunda öne çıkma çalışmalarında aşırıya kaçmanız Google tarafından cezalandırılmanıza neden olabilecektir. Google banlama işlemi nedeniyle sitenize bir süre ulaşımı engelleyebilecektir. Bu durum sitenizin Google arama motorundaki sırasında da düşüşler yaşayabilirsiniz. Daha ön planda olmak isterseniz daha da gerileyebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş
Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook veya Google Plus hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.
Scrolla
Sonraki
Başa Dön