Site İçi Seo

Bu makaleyi paylaşın!

Artık günümüzde bilgi almak isteyenler bu konuda kitaplardan daha çok internet üzerinden arama yaparak sonuç almaktadır. Yapılacak olan aramalar için arama motorları kullanılır. Arama motoru olarak kullanılan pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Google, Yahoo, msn, yandex ve daha fazlası ile arama yapılarak bu şekilde sonuç elde edilebilir. Bu durumda web sitenizin içeriği seo çalışmaları ile geliştirilerek daha etkili sonuç almanız için yardımı olabilir. Site içi seo çalışmaları sayesinde web siteniz uygun bir şekilde hazırlanmış olacağından arama motorunda da kaliteli olduğu için daha üst sıralara taşınır. Bu şekilde yazınızda detaylı veya düz bir anlatım ile dikkat çekebilirsiniz. Anahtar kelime seçeneklerinde anahtar kelimeler dışında anahtar kelimenin değişik veya eş anlamlı olanlarını kullanabilirsiniz. Bu durumda hep aynı anahtar kelimeler yerine daha fazla seçenek oluşturarak olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Yazdığınız yazıların dikkat çekici olması ve karmaşıklıktan uzak olması da etkili olacaktır. Bu nedenle yazılarında linklere yapmanız gerekir.

 

Site içi seo çalışmalarında size yardımcı olacak bir seo uzmanı ile anlaşma yapabilirsiniz. Bu sayede istenildiği gibi düzeltilmeleri ve geliştirme işlemlerini onun yapmasını talep edebilirsiniz. Bu nedenle eklediğimiz metinlerin içeriklerini düzenli bir şekilde oluşturmanız gerekir. Bunun için yeni konu seçeneklerini düşünerek daha farklı yazılar yazabilir ve daha fazla alanda arama yapılmasına imkan sağlayabilirsiniz. Yeni fikirler almanız için bu konuda Google üzerinden araştırma yapabilir ve size yardımcı olacak olan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bu uygulama sizlere arama motorunda yapılan aramalarda sıkça tercih edilen anahtar kelime seçeneklerini bulmanız konusunda yardımcı olur. Site içinde yapacağınız seo çalışmaları ile siteniz daha çok tercih edilecek kaliteli bir hale gelir. Yazılarda h1 etiketi kullanmaya özen gösterin. Bu durum Google tarafından önemsenen bir seçenek olduğundan bu şekilde yazılarda h1 etiketi kullanarak daha dikkat çekebilirsiniz.

Site içi seo çalışmalarında aslında yapmanız gerekenleri kendinizde yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz ve bazı noktalara göre hareket etmeniz alacağınız sonucun olumlu olmasını sağlayacaktır. Kullandığınız anahtar kelimeleridir yazılarda yoğun olması o yazının daha fazla tercih edileceği anlamına gelmez. Ayrıca tıka basa anahtar kelimeler ile bir sayfayı doldurmanız durumunda Google bu olaya dikkat çekmek amacı ile size ceza da verebilir. Bu şekilde yapmak yerine yazının sonuna doğru anahtar kelime kullanmanız daha etkili sonuçlar almanıza yardımcı olur. Yazılarda kullandığınız anahtar kelimelerin kalın, italık veya altı çizili olarak yazılaması da seo açısından etkili olacağından buna dikkat etmeniz gerekir. Bu şekilde anahtar kelimeler belirtilerek daha dikkat çekici hale getirilir. Yapmanız gereken işlemleri yaptığınızda arama motorunda daha üst sıralarda bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Ufak noktalara dikkat ederek bunu devam ettirmeniz gerekir.

 

Yazıyı Paylaş
Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook veya Google Plus hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.
Scrolla
Sonraki
Başa Dön