Co-Location Nedir?

Bu makaleyi paylaşın!

Web sitesi hazırlarken siteniz üzerinden yayımladığınız dosyaların saklanması için bir alana ihtiyaç duyarsınız. Bu durumda pek çok farklı siteye aynı anda yardımcı olan bilgisayarlılardan daha büyük ve güçlü olan bilgisayarlar yani sunucular bu sistemi size sağlar. Co-location nedir? Bilmeyenler bu kelime anlam olarak sunucu barındırma anlamında kullanılır. Ekonomik olması nedeni ile de kiralık sunucu yerine tercih edilir. Kullanıcılara ait olan sunucunun veri merkezin de bulundurulmasına denir. Hosting firmaları bu durumlar oluşması nedeni ile bu tarz küçük işletmelere veya ihtiyaç duyanlara Co location hizmeti sağlamaktadır. Farklı hizmetler konusunda firmaların kendi hizmet anlayışlarına göre hareket edilmektedir. Bu sunucu sayesinde kullanıcı sunucusunda hat ve çalışma hizmeti edinmiş olur. Uygulama için size ait olan veya ayarlandığından bir sunucuyu hosting firmasına göndermeniz gerekir. Çoğu zaman hosting firmaları uygun fiyatlar ile sunucunuzun bakımını yapma konusunda da sizlere yardımcı olur. Bu sayede daha uygun fiyatlar ile bu konuda da sonuç alınabilir.

Büyük şirketler kendi sunucularını internete bağlamak için bu alanda profesyonel olan kişiler ile çalışmaktadır. Şirketler için en büyük faydaları arasında şüphe yok ki en önemlisi daha uygun maliyetli olmasıdır. Aynı zamanda hosting firmasının sağladığı internet erişim hızı ve geniş band ağı için kendisi işlem yapmak zorunda kalan firmalar bu durum sonucunda daha fazla para ödemek zorunda kalırlar. Bu gibi imkanları olmayanlarda kendi işlerini kendileri yapmak zorunda kalırlar. Bu sayede hosting firması size geniş ağ bandı ve ip hizmetleri ile barındırma imkanı sağlar. Co-location nedir? Diyorsanız kullanmanız halinde sizlere farklı faydalar sağlayacak olan bir sunucu seçeneğidir. Bu sayede sunucu kiralamak yerine barındırma hizmeti ile daha uygun fiyatlardan işlemlerini yapabiliyorlar. Sunucu size ait olduğundan bu durumda yazılım seçimini de kendiniz yapabilirsiniz. Verilen bu hizmet yüksek güç kaynağına sahip olması nedeni ile elektrik kesintilerinden de etkilenmez. Farklı şekillerde saydığımız faydaları nedeni ile bile sunucu barındırma hizmeti ile daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Kiralama yapmanız durumunda sunucu size ait olmasa da sunucu barındırma hizmetinde sunucu size ait olduğundan bu da bir diğer artısı olarak düşünülür

Co-location hizmeti sayesinde serverlarınız güvenli bir şekilde olduğundan endişe duymanıza da gerek kalmaz. Co-location nedir? Bilmeyenler bu hizmet sunucu barındırma hizmeti sayesinde sizlerde istediğiniz de sunucu kiralamak yerine barındırma hizmeti alarak daha uygun fiyatlar ile sunucunuzu kendiniz kullanabilirsiniz. Bu sistemin faydaları olduğu gibi dezavantajları da olduğunu unutmamanız gerekir. Her hizmette olduğu gibi aynı şekilde avantajların yanında dezavantajlar olması normal bir durumdur. Bu konuda size yardımcı olacak iyi bir hosting firması bulmalı ve onunla anlaşma yapmanız gerekir. Hosting firmasının sağladığı internet erişim hızı ve geniş band ağı için kendisi işlem yapmak zorunda kalan firmalar bu durumda daha dazla para ödemek zorunda kalırlar. Ben Bu şekilde anlaşmanıza göre hizmet almaya başlayarak sunucunuzu kullanabilirsiniz. İyi hizmet almak istiyorsanız bu konuda en iyi seçimi yapmanız da oldukça önemlidir. Bu sayede daha kaliteli hizmet alabilir ve istediğiniz işlemeleri kolayca yapma imkanı bulabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş
Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook veya Google Plus hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.
Scrolla
Sonraki
Başa Dön