Co Location Sunucu

Bu makaleyi paylaşın!

Co location anlam olarak sunucu barındırma anlamında kullanılır. Kullanıcılara ait olan sunucunun veri merkezin de bulundurulmasına denir. Bu sayede kullanıcı sunucusunda hat ve çalışma hizmeti edinmiş olur. Pek çok farklı faydası olması nedeni ile kullanılabilir. Ekonomik olması nedeni ile de kiralık sunucu yerine tercih edilir. Aynı zamanda ortak konum anlamında Türkçe de kullanılır. Büyük şirketler kendi sunucularını internete bağlamak için bu alanda profesyonel olan kişiler ile çalışmaktadır. Bu gibi imkanları olmayanlarda kendi işlerini kendileri yapmak zorunda kalırlar. Hosting firmaları bu durumlar oluşması nedeni ile bu tarz küçük işletmelere veya ihtiyaç duyanlara Co location sunucu hizmeti sağlamaktadır. Uygulama için size ait olan veya ayarlandığından bir sunucuyu hosting firmasına göndermeniz gerekir. Bu sayede hosting firması size geniş ağ bandı ve ip hizmetleri ile barındırma imkanı sağlar. Farklı hizmetler konusunda firmaların kendi hizmet anlayışlarına göre hareket edilmektedir.

Co location kullanmanız sizlere sağladığı farklı faydalar bulunur. Bu sayede sunucu kiralamam yerine barındırma hizmeti ile daha uygun fiyatlardan işlemlerini yapabiliyorlar. Verilen bu hizmet yüksek güç kaynağına sahip olması nedeni ile elektrik kesintilerinden de etkilenmez. Bu da bir devamlı olarak sorunsuz hizmet alınmasına yardımcı olur. Kiralama yapmanız durumunda sunucu size ait olmasa da sunucu barındırma hizmetinde sunucu size ait olduğundan bu da bir diğer artısı olarak düşünülür. Sunucu size ait olduğundan bu durumda yazılım seçimini de kendiniz yapabilirsiniz. Bu şekilde işinize yarayan yazılımları yüklerken yaramadığını düşündüklerinizi de silebilirsiniz. Bu hizmet sayesinde serverlarınız güvenli bir şekilde olduğundan endişe duymanıza da gerek kalmaz. Çoğu zaman hosting firmaları uygun fiyatlar ile sunucunuzun bakımını yapma konusunda da sizlere yardımcı olur. Bu sayede daha uygun fiyatlar ile bu konuda da sonuç alınabilir.

Co colacation yani sunucu barındırma hizmeti sayesinde sizlerde istediğiniz de sunucu kiralamak yerine barındırma hizmeti alarak daha uygun fiyatlar ile sunucunuzu kendiniz kullanabilirsiniz. Farklı şekillerde saydığımız faydaları nedeni ile bile sunucu barındırma hizmeti ile daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu şekilde anlaşmanıza göre hizmet almaya başlayarak sunucunuzu kullanabilirsiniz. İyi hizmet almak istiyorsanız bu konuda en iyi seçimi yapmanız da oldukça önemlidir. Bu sayede daha kaliteli hizmet alabilir ve istediğiniz işlemeleri kolayca yapma imkanı bulabilirsiniz. Bu sistemin faydaları olduğu gibi dezavantajları da olduğunu unutmamanız gerekir. Her hizmette olduğu gibi aynı şekilde avantajların yanında dezavantajlar olması normal bir durumdur. Hosting firmaları uygun fiyatlar ile sunucunuzun bakımını yapma konusunda da sizlere yardımcı olur.

Yazıyı Paylaş
Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook veya Google Plus hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.
Scrolla
Sonraki
Başa Dön