Dedicated Sunucu

Bu makaleyi paylaşın!

Sunucu kullanmak için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek de sunucu barındırmak yerine sunucu kiralama hizmeti almaktır. Bu durumda kiraladığınız sunucu üzerinden firmanız için gerekli olan işlemleri yapma imkanı bulabilirsiniz. Bu konuda sizlere kiralık sunucu verecek olan farklı firmalar arasından seçim yaparak sonuç elde edebilirsiniz. Sadece bir müşteri için ayrılmış olan sunucu sistemini ifade eder. Bu durumda yalnızca size ait olan bir sunucuyu kiralayarak kullanabilirsiniz. Co lacotion hizmetinden farklı müşteri bu hizmette kendi donanımını kendisi sağlamak zorunda kalmadan işlemlerine devam edebilir. Bu hizmette donanım hosting firması tarafından sizlere sağlanır. Bu hizmet genelde yüksek ziyaretçisi olan e-ticaret şirketlerinin tek bir sunucuya ihtiyaç duyması nedeni ile onların ihtiyaçlarını karşılar.

Dedicated sunucu yani tek bir kişiye kiralanan sunucu hizmetini almak isteyen şirketler bu konuda anlaşma yapacakları hosting firmasından sorun yaşamadan bu hizmeti alarak kullanabilirler. Dosyaları barındırmak için hazırlanan ve kontrol panel veya mysql modülleri içerisinde barındırmaya yarayan bir makinedir. Bu hizmet diğer hizmetlere oranla biraz daha fazla ödeme yapılmasına gerek duyulsa da firmaların çoğu zaman tek sunucu üzerinden işlemlerini yapmaları gerektiğinden bu açığı kapatma konusunda yardımcı olmaktadır. Bu hizmet aynı zamanda sitenizin daha üst sıralarda arama motorunda çıkması için kendi ülkenizde bir hosting firmasından almanızı gerektirebilir. Oldukça avantajlı olan bu sistem sayesinde sitenize yapılan saldırı durumlarında IP banlama imkanınızda bulunur. Farklı ülkelerden alacağınız sunucu hizmetinde bu tarz sorunlar olması durumunda hosting firması sizinle yolunu ayırabilir. Bu konuda bilginiz yeterli değilse bu durumda almadan önce mutlaka araştırma yapmanız veya yardım almanız gerekir. Fiyatı düşük olduğu için tercih edeceğiniz firmalar daha sonda sizlere sorun olması halinde ek ücret talebinde bulunabilir ve bu durumda yeniden ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Doğru seçimler yapmak istiyorsanız tercihlerinizi yapmadan önce iyi bir araştırma yapmanız ve size yardımcı olacak olan en iyi hosting firmasını bulmanız gerekir.

Dedicated sunucu hizmeti almak isteyenler bu konuda en kaliteli hizmeti verecek olan firmalar ile görüşme yaparak bu şekilde uygun olduğunu düşündükleri bir hosting firması ile anlaşma yapabilirler. Oluşacak sorunlarda firmanız size hizmeti kaliteli değilse bu durumda verilerin kurtarılamama durumu da söz konusu olacağından daha fazla sorun yaşayabilirsiniz. Dedicated almak istediğiniz de bu konuda ilk olarak Türkiye de bu hizmeti veren hosting firmaları ile anlaşma yapmanızdır. Bu sayede sorunlar da size en iyi sonucu alacağınız şekilde yardımcı olacak olan hosting firmaları ile verileriniz zarar görmeden işlem yapmaya devam edebilirsiniz. Bu konuda kiralama yapmak isteyenler için tel şirkete verilen sunucu kiralama hizmetine dedicated denilir. Bu şekilde sadece bir şirket için tek bir sunucu kullanılarak daha yüksek kalitede hizmet alınabilir. Bu sayede istediğiniz gibi sorunsuz kullanacağınız bir sunucu hizmeti alarak işlemlerinizi kayıplar olmadan da devam ettirebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş
Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook veya Google Plus hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.
Scrolla
Sonraki
Başa Dön