Domain Fiyatları

Bu makaleyi paylaşın!

Piyasada domain fiyatları genel olarak yıllık 10 $ + KDV civarındadır. Domain ücretleri tüm firmalar tarafından yıllık olarak talep edilmektedir. Bunun nedeni domainlerin yıllık kiralama sistemi ile satın alınabilir olmasından kaynaklanmaktadır. Bir yıl sonra domain ücreti ödemezseniz domain 2 ay içerisinde boşa düşer ve farklı bir kullanıcı satın alabilir.

Domainler yıllık olarak kiralanabildiği gibi 1 yıldan fazla süre ile de kiralanabilmektedir. com, net, org, info gibi global domainler 10 yıl, com.tr, gen.tr, edu.tr vb. yerel domainler ise 5 yıllık kiralanabilmektedir.

Domainler yıllık olarak kiralanabildiği gibi 1 yıldan fazla süre ile de kiralanabilmektedir. com, net, org, info gibi global domainler 10 yıl, com.tr, gen.tr, edu.tr vb. yerel domainler ise 5 yıllık kiralanabilmektedir.

Domain aynı zamanda alan adı olarak ta bilinmektedir. Alan adı fiyatları ile ilgili detaylı bilgi ve sipariş için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Domain fiyatları çok fazla değişkenlik gösterir. Bazı domain firmaları domain fiyatlarını çok düşürerek satış yapabilirler ancak internet kullanıcıları domain alacakları firmayı ve yaptıkları kampanyayı iyi incelemelidir. Domain sahiplerinin en büyük şikayetlerinden biri domain uzatma sürelerini 1 saat bile kaçırılması durumunda yüksek ücretler ödemek zorunda bırakılmalarıdır.

Arma Web’ in hosting, domain ve sunucu markası olan internetim.com.tr sitesinde uygulanan ve aslında her yerde uygulanması gereken şey; domain süresi 1 ay geçene kadar hiçbir gecikme bedeli talep edilmemesidir. İnternette birçok firma bu şekilde bir satış politikasına girerek internet kullanıcılarını mağdur etmektedir.

Domain tescil ettirirken mutlaka kendi kişisel yada kurumsal bilgilerinizle sizin üzerinize tescil ettirileceğinden emin olun ve domain satış politikalarını sorgulayın. Herhangi bir gecikme durumunda neler olacağına dair kesin bilgiler edinin. Çünkü her ucuz domain satışı yapan firma sahtekarlık yapacak anlamına gelmez. Bazı firmalar hosting satışlarını arttırmak için böyle kampanyalar yapabilirler.

Arma Web ekibi olarak biz iyi bir inceleme yapmanızı tavsiye ederiz. İnternetim.com.tr den güvenle domain ve hosting satın alabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş
Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook veya Google Plus hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.
Scrolla
Sonraki
Başa Dön