E-Ticaret Fiyatları

Bu makaleyi paylaşın!

Web Tasarım sektöründe E-Ticaret sitesi (Online ürün satış sitesi) iki farklı şekilde müşterilere sunulmaktadır. Bunlardan birincisi hazır e-ticaret paketleridir. Hazır e-ticaret paketlerine oldukça düşük bütçelerle sahip olabilirsiniz. Sektörde e-ticaret paketlerinin ortalama fiyatları 500 $ ile 5.000 $ arasında değişmektedir. Paket alımlarında istediğiniz ek özelliklere göre paket fiyatı artmaktadır.

Diğeri ise özel e-ticaret geliştirmedir. Özel e-ticaretin hazır e-ticaret paketlerine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Avantajlarını sayacak olursak ilk olarak size özel olarak hazırlandığı için tam istediğiniz bir alt yapı ve tasarıma sahip olacağınızı söyleyebiliriz. Özel e-ticaret sitesi yaptırdığınız takdirde web sitenizi dilediğiniz sunucuda barındırabilir açık kaynak kodları ile dilediğiniz firmaya ve kişiye sitenizde değişiklik yaptırabilirsiniz.Özel e-ticaretin en büyük dezavantajı ise paket e-ticaret sitelerine göre oldukça maliyetli olmasıdır. Ortalama bir e-ticaret sitesi bir yazılımcının tam mesai ile 4/5 ay kadar zamanını almaktadır. Bu nedenle maliyeti oldukça artmaktadır. Diğer bir dezavantajı ise paket e-ticaretleri çok fazla farklı firma tarafından kullanıldığı için zaman içerisinde hataları tespit edilip düzeltilmiş oluyor özel e-ticarette ise yazılım sadece size ait olduğu için ve daha önce kullanılmadığı için ilerleyen zamanlarda çok fazla hata çıkabiliyor.

Size e-ticaret sitesine sahip olmak ile ilgili faydalı bilgiler sunmaya çalıştık. İnternet üzerinden e-ticaret fiyatı araştırırken size hemen verilen fiyatların paket e-ticaret fiyatları olduğunu unutmayın.

E-Ticaret sitesi kurumsal olmayan firmalardan temin edilmemelidir. E-ticaret siteleri tanıtım için yapılan web sitelerinden çok farklı yapıya sahiptir. Bankalardan kredi kartı sistemi alabilmek için SSL sertifikası gerekmektedir. Ayrıca web sitesinin sürekli yayında olması ve çalışmasının aksamaması gerekmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı e-ticaret kurulumu için bir firma arayışı içindeyseniz fiyat üzerinden seçim yapmak size çok büyük riskler getirmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook veya Google Plus hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.
Scrolla
Sonraki
Başa Dön