HTML5 Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Bu makaleyi paylaşın!

HTML5, HTML programlama dilinin yeni sürümüdür. HTML web sayfası hazırlanırken görsel, yazı ve video gibi içeriklerin sayfada nasıl görüntülenmesine karar verilmiş ise bu işlemleri yapmaya yardımcı olur. Zengin Metin işaretleme dili olarak açıklanan HTML sayfa için yazılacak olan kodların yazılmasını sağlar. Bu şekilde işlem yapılmasına imkan sağlayarak web sayfalarında web tarayıcısı ile görülmesi istenildiği şekilde sonuç alınmasına imkan sağlar. İlerleyen yeni sürümler sayesinde daha etkili sonuçlar alınmasını sağlamaya başladı. Yapılan hatalar yeni sürüm sayesinde en aza indirilerek bu şekilde esneklik nedeni oluşan sorunların çözüme ulaşması sağlanmaktadır. HTML5 web sitesi nasıl yapılır? Merak edenler bu programlama dilini kullanarak web sayfası üzerinde istedikleri gibi sonuçlar elde edebilirler. Web sayfası hazırlamak isteyenlerin bu durumda bilgisayarlarına program yüklemelerine gerek olmadan işlem yapma kolaylığı vardır. Yazı, video veya görsel öğelerin sayfa içerisine yerleştirilmesine ve istenildiği gibi konumlandırılmasını sağlar. CSS ve JavaScript aynı anda kullanıldığından istenildiği gibi görsel ve dinamik web siteleri oluşturulabilir.

HTML5 sürümü ile gelen esnek yapı sayesinde kod hataları daha da azalarak daha iyi işlemler yapılmaktadır. Kodlar yazılırken büyüktür ve küçüktür işaretleri içerisinde istenildiği gibi yazılarak kullanılır. Bu şekilde web sayfası hazırlamak isteyenler site içerisinde olmasını istedikleri her işlem için ayrı şekilde kodlar yazarak istedikleri sonuca ulaşmaktadır. HTML5 web sitesi nasıl yapılır? Bilmeyenler bu konuda HTML ile yaptıkları aynı işlemleri yeni sürümde de yaparak sonuç alabilirler. Kodlar hazırlanırken bu programlama dili daha az kod yazma imkanı sağlasa da gücünü diğer web programları ile birleştirince etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Kullanılacak olan belgelerin nasıl bağlanması gerektiğini ve belgelerin içeriklerinin hazırlanması konusunda yardımcı olan bir programdır. Web sayfasından olması istenilen yazı, görsel veya videolar için kodlar ile eklemeler yapılabilir. Bu şekilde web tarayıcısı tarafından tarama yapılarak yansıtılan içerikler web sitesinde yansıtılır. HTML5 ile web sayfası oluşturmak için not defteri, wordpad veya word dosyası bunun için yeterli olacaktır. Ayrıca program indirmek ve bu şekilde işlem yapmak isteyenler de bu konuda hazırlanmış olan programlar ile kodları yazabilirler.

HTML5 web sitesi nasıl yapılır? Bilmeyenler bu konuda kodları belirlenen şekilde yazmaları ile web sayfasında olmasını istedikleri görselleri ve metinleri kolayca ekleme yaparak web sayfasını hazırlayabilirler. Hazırlanan dosyalar kayıt edilirken html, htm veya xhtml uzantısı ile kayıt edilmesi gerekir. Gelişmiş sistemi sayesinde istenildiğinde daha az hata oranı olan kodların yazılmasına yardımcı olan bir programlama dilidir. Zenginleştirilmiş görsel ve metin içeriklerinin sayfalara eklenmesi konusunda işlem yapılmasını sağlar. Kodlar yazılırken dikkatli olunması sayesinde hata yapma olasılığı daha az olarak işlemler yapılabilir. Bu işaretleme dili ile istenildiğinde görseller veya metinlerin nasıl konumlandırılması isteniyorsa onar göre işlemler yapılarak daha etkili bir web sayfası hazırlanabilir. Profesyonel olarak yapılacak olan web sayfası için bu kodlama programının kullanılması gerekir. Bu sayede görsel, yazı veya video şeklinde yapılacak eklemeler için kodlar ile konumlandırma işlemi kolayca yapılabilir. Web tarayıcısından çeken kodlar web sayfasından istenildiği gibi görseller oluşmasına yardımcı olur. Kod yazma konusunda yardımcı olacak programlar ile de istenildiği gibi işlem yapılarak kodlama hatasız yapılabilir.

Yazıyı Paylaş
Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook veya Google Plus hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.
Scrolla
Sonraki
Başa Dön